Zalety i użytkowanie brony talerzowej.

Zalety i użytkowanie brony talerzowej.

Zdrowa i wysokiej jakości gleba jest bardzo ważna dla udanego rolnictwa. Producent maszyn rolniczych daje rolnikom dostęp do najlepszego sprzętu uprawowego i metod przygotowania gleby, rolnicy mogą mieć pewność, że gleba jest zarządzana i wolna od chwastów. Uprawa pomaga we wzroście składników pokarmowych roślin, zapewniając miękką formę gleby i odpowiednią powierzchnię dla nasion.

Talerzowanie to praktyka przygotowania gleby, która jest zwykle wykonywana po orce, niezależnie od tego, czy jest głęboka, czy płytka. Podczas gdy orka pomaga w granulowaniu, ścinaniu i odwracaniu gleby, tworzeniu bruzd i redlin, talerze rozbijają bryły powierzchni, poprawiając granulację i jednorodność powierzchni. Orka talerzowa jest zawsze płytsza niż orka i wykonywana na głębokości 4-6 cali przy użyciu sprzętu rolniczego, takiego jak brona talerzowa, brona aktywna, obrona talerzowa, tandemowa brona talerzowa itp.

Zalety brony talerzowej

Stosowanie brony talerzowej ma wiele zalet w rolnictwie, ponieważ ułatwia gospodarowanie glebą . Istnieje wiele pozytywnych efektów dyskowania, omówiono tutaj kilka z nich:

  • Zachowuje składniki odżywcze gleby poprzez zamykanie bruzdy powstałej po orce.
  • Rozbijanie ogromnych brył ubitej gleby
  • Ograniczenie wzrostu chwastów i niszczenie już istniejących
  • Cięcie, kruszenie i mieszanie gleby
  • Przewracanie resztek pożniwnych pod górną warstwę gleby.

Talerz jest jedną z najbardziej preferowanych metod uprawy resztek pożniwnych, takich jak soja,  łodygi kukurydzy  itp. Najpierw rozdrabnia, a następnie wprowadza pozostałości pożniwne do gleby, wspomagając szybkie niszczenie i ułatwiając zarządzanie glebą.

Kolejną wielką zaletą związaną z zastosowaniem brony talerzowej jest wprowadzanie do gleby wapna rolniczego, gdy nie ma potrzeby podwyższania pH gleby.

Uprawa za pomocą brony talerzowej, bardzo duży wóz asenizacyjny, umożliwia wymieszanie wapna z glebą w celu uzyskania idealnej proporcji, co dodatkowo zmniejsza nasycenie kwasem górnej warstwy gleby. Zapewnia również odpowiednią atmosferę do zdrowego i solidnego rozwoju korzeni.