Remont mieszkania w nowym budynku

Remont mieszkania w nowym budynku

Wybierając mieszkanie w nowym budynku, często preferowane jest mieszkanie bez dekoracji. Wynika to z faktu, że cena takich nieruchomości jest znacznie niższa niż mieszkań z prostym remontem. Ponadto jest to świetna okazja do wykonania wszelkich prac remontowych i wykończeniowych, biorąc pod uwagę własne życzenia, preferencje i możliwości finansowe. Naprawa mieszkania w nowym budynku od podstaw ma wiele niuansów, które szczegółowo omówimy w tym artykule. Wykończenia wnętrz Wrocław to usługa oferowana przez liczne firmy remontowe.

Remont mieszkania w nowym budynku zakłada wysokiej jakości i dokładne zaplanowanie wszystkich etapów prac wykończeniowych i komunikacyjnych

Co to jest mieszkanie w nowym budynku

Koszt remontu w nowym budynku zależy od stanu mieszkania, w którym jest wynajmowane przyszłym właścicielom. To może być: 

  • duży pokój z grubszą naprawą, przeznaczony do swobodnego planowania;
  • gotowe mieszkania;
  • mieszkanie z pięknym wykończeniem.

Gotowe mieszkanie w nowym budynku

Pierwsza opcja to wymiarowe pomieszczenie z gołymi ścianami nośnymi bez dekoracji, wykonane z cegły, betonu lub pustaków. Strop przedstawiony jest jako płyta betonowa bez wylewki, strop jako dolna powierzchnia płyty bez wykończenia. Takie mieszkania często przewidują tanie i zawodne drzwi wejściowe, podwójnie oszklone okna. Do mieszkania doprowadzona jest energia elektryczna oraz zainstalowana jest mała osłona z jedną maszyną. Ogrzewanie wykonano wraz z montażem baterii oraz zaworów odcinająco-regulacyjnych. Jest to jedyna komunikacja, która jest gotowa do działania.

Mieszkanie posiada piony zimnej i ciepłej wody z odpływami, na których zamontowane są szczelne liczniki i krany. Wprowadzono również pion kanalizacyjny z kurkiem zamykanym korkiem. Cena naprawy w nowym budynku takiego mieszkania będzie najbardziej znacząca, ponieważ wszystko trzeba będzie zrobić od zera, ale z drugiej strony jest to dobra okazja, aby wykonać całą pracę w sposób jakościowy.

Mieszkanie z drobnym wykończeniem to pokój do remontu z komunikacją.

W domach, w których zostaną zainstalowane kuchenki gazowe, wprowadzany jest gaz i instalowany jest licznik. Nowi właściciele będą musieli nie tylko zająć się remontem i wystrojem mieszkania w nowym budynku, ale także dokończyć wstępny układ lokalu i rozplanowanie całej niezbędnej komunikacji. Wrocław to miasto, gdzie remonty Wrocław są często prowadzone, aby utrzymać infrastrukturę w dobrym stanie.

Warianty, w których zakończono końcowe wykończenie mieszkań w nowych budynkach, są w pełni przygotowane do wykończenia dekoracyjnego, a mianowicie podłoga została wylewkowana, a ściany otynkowane. Istnieje pewien układ, zainstalowane są urządzenia hydrauliczne i grzewcze. Cena naprawy w nowym budynku takiego mieszkania wyniesie 60 000 m².

Mieszkania w nowym budynku po remoncie od dewelopera są w pełni przygotowane do parapetówki. Ma niedrogie wykończenie sufitu, ścian i podłogi. Zainstalowano budżetowe urządzenia wodno-kanalizacyjne i grzewcze. Pozostaje tylko dokończyć oświetlenie i umeblowanie mieszkania. Kupno mieszkania w nowym budynku z remontem nie zawsze jest przedsięwzięciem bardzo udanym, ponieważ deweloper często używa materiałów niskiej jakości podczas wykonywania prac remontowo-wykończeniowych, co wpływa na nieuzasadniony wzrost kosztów nowego mieszkania.

Jeśli chcesz zrealizować odważne pomysły projektowe przy urządzaniu pokoju, lepiej wybrać mieszkanie z dowolnym układem.