Przewodnik po szambach. Jakie piony do szamba?

Przewodnik po szambach. Jakie piony do szamba?

Piony do szamba znacznie ułatwiają dostęp do podziemnego zbiornika, ułatwiając wejście w celu konserwacji i usuwania ścieków.

Co to jest pion szamba?

Ponieważ większość problemów ze szamba może wystąpić, ponieważ system znajduje się poniżej poziomu gruntu, pion szamba to rura łącząca podziemny zbiornik z powierzchnią. Biegnie od otworu wylotowego pompy zbiornika, a pokrywa ułatwia ekspertom kontrolę problemów ze szamba bez konieczności kopania ziemi wokół zbiornika. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub betonu, a po zainstalowaniu zapewnią, że Twoje podwórko już nigdy nie zostanie rozkopane. Pokrywy są szczelne, aby uniknąć uwalniania zapachów lub gazów, a piony szamba mogą wytrzymać ciężar przekraczający tonę. Większość nowych systemów jest dostarczana z już wbudowanymi pionami, ale wiele starszych domów ich nie ma i można je zainstalować podczas rutynowego serwisu. Oto  wszystko, co musisz wiedzieć o serwisowaniu szamba .

Czy potrzebuję pionu do szamba?

Większość producentów systemów septycznych sugeruje wypompowywanie systemu w regularnych odstępach czasu. W systemie domowym wielkość zbiornika i poziomy ciał stałych będą decydować o tym, jak często to będzie. Może to być co kilka lat lub częściej. W warunkach komercyjnych, które mogą być częściej, jak co kilka miesięcy. Ponieważ wiele starszych systemów jest instalowanych pod ziemią, może to oznaczać konieczność wykopania podwórka w celu znalezienia zbiornika i wypompowania. Dzięki pionom szamba można uniknąć tych problemów, ponieważ dostęp można uzyskać z poziomu gruntu.

Ile kosztują piony do szamba?

Rzeczywiste komponenty mogą być dość opłacalne za zaledwie kilkaset dolarów w przypadku plastikowych odmian. Betonowe piony są trwalsze, ale także kosztują nieco więcej. Tylko pamiętaj, aby uzyskać wycenę pracy, aby upewnić się, że instalacja jest szczegółowa, ponieważ w rzeczywistości może być sporo kopania, więc koszty pracy mogą być nieco wyższe niż przewidywano. Ale na dłuższą metę oszczędza, ponieważ pozwala uniknąć kopania w przyszłości, ponieważ dostęp do zbiornika jest łatwiejszy. Może również zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, zmuszając cię do sprawdzenia kondycji twojego obecnego systemu i uniknięcia przyszłych ukrytych problemów.

Problemy z szambo

Wiele problemów z szambo wynika z kiepskiej instalacji wodno-kanalizacyjnej w domu lub firmie. Nieszczelne krany, cieknące toalety i pęknięte rury mogą powodować ogromne gromadzenie się wody w systemie, co może skutkować wyciekiem ścieków do otaczającego środowiska. Istnieje również wiele ogólnych artykułów gospodarstwa domowego, które mogą powodować problemy z szambo. Artykuły higieniczne, tłuszcze, oleje, chemikalia, pieluchy, chusteczki, niedopałki papierosów i fusy z kawy nigdy nie powinny przedostawać się do kanalizacji, ponieważ mogą powodować zatory.