PRZEWODNIK DLA KUPUJĄCYCH PO MARMUROWYCH STOŁACH DO JADALNI

PRZEWODNIK DLA KUPUJĄCYCH PO MARMUROWYCH STOŁACH DO JADALNI

Kupno marmurowego stolika w stylu tulipana to duża inwestycja. Uzyskanie odpowiedniego rozmiaru, aby dopasować się do przestrzeni, przy jednoczesnym uwzględnieniu wymaganej liczby miejsc siedzących, wymaga trochę planowania, więc poniższy przewodnik dla kupujących może być pomocny, jeśli myślisz obecnie o marmurowym stole jadalnym z tulipanami.

Wiele różnych stylów stołu w stylu tulipana zostało stworzonych od lat 50. XX wieku, od podstawowych okrągłych lub kwadratowych blatów, tak często wybieranych przez restauracje, po wyrafinowane i eleganckie stoły o zwężanych krawędziach, wykończone w opcjach okrągłych i owalnych.

Marmur :
Jakość może się różnić od tańszych marmurów azjatyckich po włoski kamień naturalny.

Chiński marmur może nadal być dobrej jakości, ale wydaje się być nieco żółtawy i nie tak chrupiący jak włoski marmur, który jest uważany za jeden z najlepszych na świecie. Większość reprodukcji jest wytwarzana w Azji po prostu ze względu na koszty pracy i produkcji, podobnie jak obecnie wiele mebli, więc niekoniecznie jest to problem. Stoliki kawowe marmurowe są nadal bardzo kosztowne.

Rodzaje marmuru
Poniżej przedstawiamy charakterystykę niektórych z najpopularniejszych marmurów na stoły i meble:
Carrara : biało-szara mieszanka z upierzonymi żyłkami. Wydobywany w Carrara, Toskania, Włochy. Marmur kararyjski był używany od czasów starożytnego Rzymu, a godne uwagi zastosowania to Panteon, Dawid Michała Anioła i Marmurowy Łuk.
Arabescato : Białe z silnymi ciemnoszarymi falami żyłek. Wydobywany w górach Apuan.
Portoro : Nero Portoro, czarny, bogaty, aksamitnie wyglądający marmur ze złotymi żyłkami, z Porto Venere Liguria we Włoszech. Bogaty i luksusowy wygląd.
Emperador: Brązowy marmur z żyłkami w odcieniach miodu, złota i kremu, wydobyty z hiszpańskich kamieniołomów.
Nero Marquina : Czarny marmur z drobnymi białymi żyłkami, wydobyty z regionu Markina, Kraj Basków na północy Hiszpanii.
BAZA
Odlew aluminiowy. Wykonany z jednoczęściowej formy, jest mocniejszy i znacznie lżejszy niż opcje z włókna szklanego.
Są one natryskiwane w procesie malowania proszkowego, aby uzyskać wysoki połysk lub matowe wykończenie lakierem, aby dopasować się do blatu.
Tańsze podstawy mają tendencję do oszczędzania na procesie malowania, aby zaoszczędzić na kosztach produkcji, co z kolei może prowadzić do odpryskiwania podstaw i mniejszej wytrzymałości, co prowadzi do nadmiernego ugięcia, co z kolei może prowadzić do chybotania na większych blatach. Łodygi powinny mieć elegancki, zwężający się ku najwęższemu punktowi pośrodku łodygi. Tańsze stoły mają zwykle grubsze nóżki.
Wskazówka: Sprawdź materiał bazowy. Jeśli to możliwe, wybierz opcję aluminiową
 
PRZED ZAKUPEM
Marmurowe blaty są ciężkie, a większe o wadze do około 130 kg, dlatego zawsze zaleca się upewnienie się, że obszar jest odpowiedni przed zakupem , a także prawidłowe zmierzenie przestrzeni , aby umożliwić odpowiedni rozmiar, aby pasował do krzeseł wokół to.
Bardzo prostą metodą jest rozłożenie w przestrzeni białego papieru A4, aby zobrazować, jak górna powierzchnia będzie wyglądać w przestrzeni.
Sprawdź dokładnie dostęp i zmierz – może to być ważne, ponieważ jeśli mieszkasz w posiadłości, w której stół musi przechodzić na przykład przez wąskie schody z zakrętem, wtedy duży marmurowy stół nie będzie miał elastyczności, aby zgiąć się wokół ciasno narożnik!
Są to przedmioty ciężkie i wymagają specyficznej logistyki. Większość sprzedawców detalicznych i firm dostawczych pobiera opłatę za swój czas za nieudane instalacje, jeśli dotrą do nieruchomości, a dostęp nie jest odpowiedni lub jeśli nie zostali wcześniej powiadomieni o stromych schodach lub wąskich problemach z dostępem. Niektóre wąskie klatki schodowe nie nadają się do zakładania większych marmurowych blatów.

MONTAŻ Pod spodem blatu znajduje się drewniana podstawa z nawierconymi punktami na śruby. Podstawa trzpienia zostanie wyrównana i wkręcona w tę płytkę, zwykle za pomocą kilku śrub i dostarczonego klucza imbusowego. Jeśli planujesz przeprowadzkę, stół można zdemontować do transportu w przyszłości.

Wskazówka : Jeśli montujesz stół samodzielnie lub korzystając z pomocy własnych monterów, otwórz skrzynię i wyciągnij wewnętrzne opakowanie, ale pozostaw blat stołu z płytą podstawy skierowaną do góry w opakowaniu ochronnym i skrzynkę na podłodze. (podłóż dywanik, aby chronić podłogę).
Rozpakuj podstawę i obróć ją do góry nogami na górę. Możesz wtedy łatwiej przymocować podstawę. Po prawidłowym zabezpieczeniu, w dwie osoby (lub więcej w przypadku większych stołów), podnieś stół za krawędzie ze skrzyni i obróć go do góry.

PIELĘGNACJA I KONSERWACJA MARMUROWEGO STOŁU

Marmurowe blaty są dostarczane fabrycznie polerowane, co oznacza, że ​​zostały wypolerowane maszynowo na wysoki połysk, jednak pozostają „niezabezpieczone”, a ponieważ marmur jest kamieniem naturalnym, zaleca się uszczelnienie blatu przed użyciem.
Przed użyciem i po dostawie należy nałożyć uszczelniacz do marmuru przeznaczony specjalnie do marmuru polerowanego maszynowo lub fabrycznie. Powinno to być ponownie stosowane co trzy miesiące, w zależności od zastosowania.
Większość sklepów z narzędziami, sklepów internetowych lub sprzedawców płytek sprzedaje marki uszczelniaczy. Zwykle nakłada się go za pomocą niestrzępiącej się szmatki.
Środek do polerowania wosku do marmuru, taki jak Antiquax Marble, jest również dobrym produktem pielęgnacyjnym, którego należy używać oszczędnie, aby wzmocnić i utrzymać połysk i połysk powierzchni.
Marmur nie „plami” się tak łatwo, może jednak „trawić”.
Prawdziwa plama marmuru pochodzi z jakiejś substancji, która wchłania się w marmur, tworząc ciemną plamę.
Ślady wytrawiania to matowe plamy lub pierścienie od szklanek, wazonów itp. Ponieważ wytrawienie jest jasne lub ma białawy kolor, jest często nazywane „plamą wodną”. Nie jest powodowany przez wodę. Nic nie wchłonęło marmuru, jest raczej jak słaby ślad wypalenia na powierzchni.