niezbędne materiały do ​​prac elektrycznych

niezbędne materiały do ​​prac elektrycznych

Tutaj musisz przestrzegać kilku zasad: 

 • do każdego pokoju powinny wchodzić co najmniej dwie gałęzie: do oświetlenia i gniazd;
 • okablowanie odbywa się ściśle poziomo lub pionowo bez nachyleń i kątów;
 • wszystkie połączenia i odgałęzienia przewodów powinny być zapakowane w pudełka izolacyjne;
 • przełączniki w pokojach powinny znajdować się w pobliżu drzwi wejściowych na wysokości około 1,5 m;
 • gniazda znajdują się na wysokości 0,5-0,8 m;
 • liczba gniazd dla zwykłego mieszkania o średnim zużyciu energii elektrycznej wynosi 1 szt. na 6 m²;
 • do okablowania stosuje się skręcone druty miedziane o odpowiednim przekroju w podwójnej izolacji;
 • gniazda i wyłączniki muszą mieć mosiężne styki, a elementy wewnętrzne wykonane są z ceramiki.

Przed okablowaniem warto zapoznać się z nowoczesnymi modelami gniazd z przełącznikami w jednym przypadku

Do instalacji okablowania elektrycznego należy zakupić następujące elementy:

 • przewód trójżyłowy VVG do gniazd o przekroju 3×2,5 mm², do linii oświetleniowej – 3×1,5 mm²; do podłączenia urządzeń elektrycznych dużej mocy – 3×4 mm²,
 • automat główny o wartości nominalnej 25-32 A;
 • RCD na 50 A;
 • wyłącznik nadprądowy o wartości znamionowej 10 A dla linii oświetleniowej lub 16 A dla gniazd;
 • gniazda o stopniu ochrony co najmniej 44;
 • podświetlane przełączniki;
 • puszki przyłączeniowe i zaciski do podłączenia przewodów.

Instalacja komunikacji hydraulicznej

W przypadku pytania, od czego rozpocząć naprawę mieszkania w nowym budynku bez komunikacji, należy zrozumieć, że okablowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej w mieszkaniu odbywa się zgodnie z wcześniej ustalonym planem, na podstawie którego kupowane są niezbędne materiały i urządzenia hydrauliczne. Remonty Wrocław mogą obejmować także modernizację i adaptację przestrzeni publicznych. Rurociągi doprowadzające ciepłą i zimną wodę można przeprowadzić w ukryciu w przygotowanych wcześniej przepustach w ścianach pomieszczenia. Jeśli grubość przegród nie pozwala na taką instalację, rury można ukryć za skrzynkami z tworzywa sztucznego lub płyt kartonowo-gipsowych, które są licowane tym samym materiałem co ściany.

Po podjęciu decyzji o lokalizacji wanny, muszli klozetowej, baterii i umywalek przeprowadzana jest komunikacja sanitarna 

Obecnie produkty polipropylenowe są bardzo popularne do instalacji komunikacji hydraulicznej. Jest to trwały materiał o wysokiej jakości. Montaż rurociągów odbywa się za pomocą złączek do lutowania. Taki sposób montażu gwarantuje długą żywotność produktu, który jest w stanie wytrzymać temperaturę chłodziwa do 130 stopni. i ciśnieniu do 12 atmosfer.

Podczas układania rurociągów w niszy rozmiar stroboskopu powinien być dwa razy większy niż średnica rur. Wynika to z faktu, że materiał produktów charakteryzuje się wysokim współczynnikiem rozszerzalności cieplnej, co przyczynia się do wyginania i rozszerzania rurociągu pod wpływem wysokiej temperatury nośnika ciepła. System zaopatrzenia w wodę może być kolektorem lub trójnikiem. Wrocław to miasto, które stale się rozwija, co skutkuje rosnącym zapotrzebowaniem na usługi wykończenia wnętrz Wrocław. Pierwsza opcja jest uważana za najbardziej preferowaną. Tutaj można zainstalować krany, aby odciąć wszystkie urządzenia hydrauliczne.

Po zakończeniu wstępnej naprawy wykonywana jest instalacja osprzętu hydraulicznego. Znajdują się one w specjalnie przygotowanych miejscach, w pobliżu których znajdują się złączki do podłączenia urządzeń do komunikacji. Podłączenie wody odbywa się po zainstalowaniu kranów i innych zaworów na urządzeniach.