Korzyści z lampy bakteriobójczej

Korzyści z lampy bakteriobójczej

Zabijanie bakterii światłem UV jest bardzo skuteczne w przypadku stosowania lamp bakteriobójczych UVC, zaprojektowanych do emitowania krótkofalowego promieniowania UVC, które, jak udowodniono, zabija wiele rodzajów bakterii, a także wirusy, pleśń, szkodliwe patogeny i nieprzyjemne zapachy. Światło UV można podzielić na UVA 320-400 nm, UVB 290-320 nm i UVC 100-290 nm, w zależności od długości fali mierzonej w nanometrach (nm). Światło UVC emitowane ze słońca jest krótszą falą niż UVA i UVB i jest całkowicie pochłaniane przez warstwę ozonową. Ekspozycja na światło UVC może spowodować uszkodzenie skóry i oczu człowieka, dlatego należy zachować ostrożność podczas używania lamp bakteriobójczych UVC, chociaż wiele rodzajów systemów sterylizacji UV jest zaprojektowanych tak, aby zabijać bakterie bez stwarzania zagrożenia dla zdrowia ludzkiego.

Jak światło UV zabija bakterie?
Światło UV było używane do zabijania bakterii od ponad wieku, jak wskazuje ten artykuł , kiedy Finsen eksperymentował ze światłem UV 130 lat temu, a następnie w 1877 Downes i Blunt opublikowali artykuł zatytułowany „ Wpływ światła na rozwój bakterii ” . Światło UVC emituje krótkofalowe promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości, które skutecznie zabija bakterie, wirusy i wiele szkodliwych mikroorganizmów poprzez zmianę DNA, co uniemożliwia komórkom replikację. Ta inaktywacja drobnoustrojów powoduje śmierć komórki, mutacje i brak reprodukcji, czyniąc komórki nieszkodliwymi. Jeżeli interesują cię lampy bakteriobójcze, zapraszamy do nas!

Jakie rodzaje zarazków i bakterii zabija światło UV?
Promieniowanie UVC jest wysoce skuteczne w eliminowaniu wielu rodzajów bakterii, w tym lekoopornych bakterii zwanych superbakteriami, wirusów, w tym wielu rodzajów szczepów grypy, beta koronawirusów, w tym MERS, SARS i wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19. Niektóre z najbardziej upartych bakterii, które, jak udowodniono, eliminuje światło UVC, obejmują:

• MRSA (odporny na metycylinę Staphylococcus aureus)
• Salmonella
• Escherichia coli (E. coli) wytwarzający ESBL oporny na wankomycynę Enterococcus faecium (VRE)
• Clostridium difficile
• Pseudomonas oporne na wiele leków
• Klebsiella pneumoniae oporne na karbapenemazy (KPC)

Światło UVC skutecznie eliminuje te rodzaje bakterii i wiele innych do 99,99%, jak doniesiono w tym badaniu dotyczącym skuteczności systemów sterylizacji powietrza w ultrafiolecie i powierzchni. Zabijanie bakterii światłem UV: skuteczne w wielu środowiskach. Lampy bakteriobójcze UVC są stosowane w szerokim zakresie zastosowań sterylizacyjnych, zapewniając skuteczną dezynfekcję wody, powierzchni i powietrza.

Zabijanie bakterii światłem UV 1
Sterylizacja wody UV – lampy bakteriobójcze są używane do zabijania szkodliwych mikroorganizmów i bakterii w wodzie z promieniowaniem UVC w wielu środowiskach, w tym basenach i spa, oczyszczalniach ścieków, wodzie pitnej, akwakulturze, uzdatnianiu wody balastowej na statkach i wielu innych rodzajach potrzeb związanych ze sterylizacją wody. Lampy UV są jedną z najskuteczniejszych metod sterylizacji wody i udowodniono, że inaktywują patogeny, takie jak Cryptosporidium i Giardia, których chlor nie jest w stanie wyleczyć.

Sterylizacja powierzchni
Sterylizacja powierzchniowa UV – lampy UVC są używane do dezynfekcji i sterylizacji powierzchni w wielu gałęziach przemysłu i zastosowaniach, w tym w szpitalach, restauracjach, szkołach, obiektach komercyjnych i przemysłowych oraz miejscach publicznych.

Zabijanie bakterii światłem UV 2
Szpitale – lampy UVC sterylizują sprzęt chirurgiczny, sale operacyjne, sale pacjentów, łóżka pacjentów, powierzchnie, toalety i wiele innych powierzchni. Według badań opublikowanych przez Duke University, światło UV może pomóc szpitalom ograniczyć przenoszenie czterech głównych superbakterii opornych na leki. Infekcje nabyte w szpitalu są powszechne, gdy pacjenci zostają na noc w pokoju, o którym wiadomo, że wykryto dodatnią kulturę zakażenia lekoopornego od poprzedniego pacjenta. Jeżeli myślisz o szczególniejszej dezynfekcji, polecamy również zaopatrzyć się w ozonatory do pomieszczeń!

Zabijanie bakterii światłem UV 3
Restauracje – lampy UVC sterylizują stoły, na których ludzie jedzą, blaty kuchenne, wentylatory wyciągowe w kuchni, zamrażarki zapobiegające pleśni, delikatesy i lodówki.

Zabijanie bakterii światłem UV 4
Napromienianie żywności — napromieniowanie bakteriobójcze UV, UVGI, jest wysoce skuteczne w konserwacji żywności i zabijaniu chorób przenoszonych przez żywność, w tym E. coli i Salmonelli. Powietrze – Oczyszczanie powietrza UV skutecznie dezynfekuje i sterylizuje powietrze bez użycia niebezpiecznych odpadów lub produktów ubocznych. Lampy UV są stosowane w systemach oczyszczania powietrza, takich jak systemy UVGI w górnych pomieszczeniach, w piecach sterylizacyjnych systemów HVAC i klimatyzatorach. Lampy UVC do oczyszczania powietrza eliminują wirusy unoszące się w powietrzu, gdy powietrze przepływa przed promieniowaniem UVC, a także zapobiegają gromadzeniu się pleśni i pleśni wewnątrz jednostek skraplacza powietrza, które często występują w tych ciemnych, wilgotnych miejscach. Oczyszczanie powietrza UV zapewnia czystsze i zdrowsze powietrze, którym każdy może oddychać w każdym środowisku, zarówno mieszkalnym, komercyjnym, jak i przemysłowym. Eliminacja mikroorganizmów unoszących się w powietrzu i nieprzyjemnych zapachów, w tym lotnych związków organicznych (LZO), takich jak siarczki, merkaptany i amoniak, poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach dla wszystkich. Zabijanie bakterii światłem UV w tych zastosowaniach i wielu innych, takich jak nieruchomości komercyjne i przemysłowe oraz systemy transportu publicznego, jest dobrym sposobem na poprawę zdrowia i bezpieczeństwa publicznego. Zalety zabijania bakterii światłem UV- Istnieje wiele zalet używania lamp bakteriobójczych do zabijania bakterii światłem UV. Niektóre z najbardziej rozpoznawalnych korzyści sterylizacji UVC obejmują:

• Nie ma potrzeby kupowania, przechowywania lub utylizacji niebezpiecznych chemikaliów
• Brak szkodliwych produktów ubocznych z dodanych środków chemicznych
• Lampy UV są łatwe w utrzymaniu
• Sterylizacja UVC jest prosta i bezpieczna, chociaż powinna być instalowana przez profesjonalistę
• Wysoce skuteczna, natychmiastowa sterylizacja
• Niedroga dzięki niskie koszty eksploatacji
• Udowodniona zdolność do zabijania bakterii, wirusów, pleśni, pleśni i grzybów

Oferujemy  wysokiej jakości bakteriobójcze lampy UVC , które są trwałe i ekonomiczne w eksploatacji. Jeżeli interesują cię takie produkty, odwiedź koniecznie nasz sklep ochrona bhp. Oferujemy szeroką gamę lamp bakteriobójczych o standardowej i dużej mocy, kwarcowych lamp bakteriobójczych, lamp kwarcowych kompaktowych i GU, lamp standardowych i wysokowydajnych z softglassu oraz lamp kompaktowych softglass. Standardowe niskociśnieniowe lampy rtęciowe zapewniają najwyższą sprawność przy 40% mocy elektrycznej lamp zamienianej na promieniowanie UVC przy długości fali 254 nm. W przypadku zastosowań wymagających najwyższej mocy UVC, wysokowydajne lampy rtęciowe są najlepszym wyborem, ponieważ zapewniają około dwukrotnie większą moc UVC. Zarówno w standardowych, jak i wysokowydajnych (HO) lampach UVC kropelki ciekłej rtęci gromadzą się w „zimnym miejscu” lampy. Gdy osiąga szczytową temperaturę, tworzy opary rtęci, które wytwarzają maksymalną moc UVC. Dzięki pracy na niższym prądzie (pomiędzy 180 a 425 mA), lampy z miękkiego szkła są dostępne w standardowych i wysokich wersjach wyjściowych i zapewniają skuteczność bakteriobójczą na poziomie 30%. Lampy nie zawierają ozonu i najlepiej nadają się do prostych zastosowań dezynfekcyjnych, które wymagają jedynie długości fali 254 nm. Innymi wysokowydajnymi niskociśnieniowymi lampami rtęciowymi są lampy amalgamatowe. Lampy te wykorzystują mieszankę amalgamatu rtęciowego do kontrolowania ciśnienia par rtęci. Zamiast „zimnego punktu”, lampa „plamka amalgamatu na pelecie” służy do regulacji ciśnienia par rtęci. Lampy amalgamatowe zapewniają do trzech razy większą moc UVC niż standardowa niskociśnieniowa lampa rtęciowa o tej samej długości. Twoja aplikacja określi rodzaj lamp UVC, które będą najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom.