Kilka Przydatnych Wskazówek o jedzeniu.

Kilka Przydatnych Wskazówek o jedzeniu.

Ilość informacji na temat zdrowia i odżywiania w Internecie może być przytłaczająca, przy czym można znaleźć wiele sprzecznych informacji. Nic dziwnego, że tak wiele osób nie wie, co jeść, aby być zdrowym. Tutaj, w wieku 28 lat, zależy nam na prostocie i powrocie do podstaw. Mamy podejście „ prawdziwej żywności ” do odżywiania, które polega na jedzeniu większej ilości pokarmu naturalnego, a nie pochodzącego z laboratorium. Prawdziwa dieta 1600 kcal obejmuje sezonowe owoce i warzywa, dobrej jakości mięso, drób, owoce morza, nabiał i jajka, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, takie jak fasola i soczewica, organiczne tofu i tempeh oraz mnóstwo orzechów i nasion.

Ważnym aspektem zdrowego odżywiania jest dieta lekkostrawna. Chcemy mieć kontrolę nad tym, co jemy, a nie jedzenie kontroluje nas. Nasze podejście polega na umiarkowaniu, a nie deprywacji. Chociaż przez większość czasu chcemy odżywiać nasze ciało prawdziwymi pokarmami, wiemy również, że nie ma nic złego w tych chwilach, kiedy nie dokonujemy „najzdrowszych” wyborów. Zdrowie to styl życia i chodzi o równowagę. Każdy posiłek lub przekąska to kolejna okazja do zasilenia naszego organizmu pożywnymi i pysznymi opcjami.

Prawdziwie zdrowe odżywianie wspiera holistyczne zdrowie i jest korzystne dla każdego z naszych układów organizmu. Jedną z rzeczy, która jest szczególnie ważna, jest zdrowie jelit. Uważamy, że zdrowie jelit jest podstawą dobrego zdrowia, a powodem tego jest to, że bez prawidłowego trawienia nie jesteśmy w stanie wchłonąć całej zdrowej żywności, którą spożywamy. Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla zdrowia naszych jelit, jest spożywanie różnorodnych pokarmów . Wspaniale jest dążyć do 30-40 pokarmów roślinnych tygodniowo. Łatwym sposobem na to jest skupienie się na jedzeniu tęczy poprzez włączenie różnych kolorów na naszym talerzu w czasie posiłków.

Im więcej możemy zrobić, aby skłaniać się ku prawdziwej żywności, tym lepiej. Pamiętaj, że dieta nie musi być skomplikowane. Skoncentruj się na jedzeniu rzeczy, które sprawiają, że czujesz się dobrze na dłuższą metę, a nie na jedzeniu, które daje ci krótkotrwałą satysfakcję. W razie wątpliwości wróć do podstaw, jedząc prawdziwe jedzenie, ciesz się wszystkim z umiarem i ciesz się różnorodnością w swojej diecie.