Jak naprawić pralkę: nasz przewodnik krok po kroku

Jak naprawić pralkę: nasz przewodnik krok po kroku

Wszyscy przyjmujemy za pewnik, że nasze urządzenia będą działać wtedy, gdy ich potrzebujemy. Możemy nawet ulec pokusie zignorowania małego problemu w nadziei, że zniknie. Niestety, ten mały problem może łatwo zmienić się w coś większego i wywrócić Twoje życie do góry nogami. Nie dopuść do paniki. Oto lista najczęstszych problemów i wskazówek dotyczących naprawy pralki , których możesz użyć, aby rozwiązać swoje własne problemy. Nasz przewodnik krok po kroku podpowie, co sprawdzić, jakie są najczęstsze problemy i jak samodzielnie naprawić pralkę.

Zanim rozpoczniesz naprawę swojej pralki, upewnij się, że masz następujące narzędzia:

  • Zestaw wkrętaków
  • Zestaw wkrętaków do nakrętek
  • Szczypce
  • Zestaw nasadek i grzechotek
  • Multimetrowy tester elektryczny
  • Latarka

Pralka nie włącza się
Choć może się to wydawać zdrowym rozsądkiem, jeśli pralka nie reaguje po włączeniu, upewnij się, że źródło zasilania jest podłączone. Kabel mógł zostać przypadkowo odłączony lub wyłącznik mógł zadziałać. Naprawa pralek Warszawa, oraz naprawa zmywarek Warszawa to są nasze usługi i nasz fach! Skorzystaj z naszej oferty!

Jeśli do maszyny dociera prąd, silnik mógł się przegrzać . Jest to funkcja bezpieczeństwa i po ostygnięciu uruchomi się ponownie. Jeśli zdarza się to często, możesz potrzebować profesjonalnej oceny, aby znaleźć przyczynę.

Sprawdź przełącznik pokrywy, aby upewnić się, że jest prawidłowo ustawiony i prawidłowo osadzony. Ten mały plastikowy element pod pokrywą to zabezpieczenie, które pozwala na pracę maszyny tylko wtedy, gdy jest zamknięta.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa : Aby zapobiec porażeniu prądem lub porażeniu prądem, przed otwarciem pralki upewnij się, że odłączyłeś źródło zasilania w celu rozwiązania problemów z elementami elektrycznymi.

Problemy z opróżnianiem
Na pewno będziesz chciał szybko rozwiązać ten problem lub zmierzyć się z dużym bałaganem na podłodze. Najpierw sprawdź, czy wąż spustowy nie jest zatkany. W tym celu należy zdjąć wąż w poszukiwaniu zatorów, a wszelkie przeszkody przepłukać wężem ogrodowym.

Innym możliwym problemem może być zablokowana pompa odpływowa . Aby to sprawdzić, musisz zdjąć zewnętrzną szafkę pralki (niektóre można całkowicie zdjąć, podczas gdy inne mają zdejmowane panele przednie i tylne).

Zdejmij pompkę (zdejmij pasek pompy i trzy śruby mocujące), aby upewnić się, że nie zablokowała się luźną monetą lub skarpetą. W takim przypadku należy natychmiast usunąć przeszkodę. Innym potencjalnym problemem jest pęknięcie łopatek wirnika lub zatarcie silnika.

Każdy z tych problemów będzie wymagał wymiany pompy. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi odpowiedniej ilości detergentu, ponieważ użycie zbyt dużej ilości może spowodować zbyt dużą ilość mydlin i uniemożliwić prawidłowe spuszczanie pralki.

Wytwarzanie Hałasów
Jeśli zauważysz, że pralka wydaje bulgotanie, może to być spowodowane częściową blokadą przewodu odpływowego. Aby rozwiązać ten problem, po prostu zdejmij wąż i usuń przeszkodę.

Z drugiej strony trzask może wskazywać, że coś utkwiło w odpływie pralki. Czasami monety lub inne przedmioty pozostawione w kieszeni poluzują się i utkną tam. Dlatego upewnij się, że sprawdziłeś odpływ i usuń wszystko, co nie należy.

Jeśli słyszysz brzęczenie lub brzęczenie, warto sprawdzić pompę. Po raz kolejny luźne przedmioty mogą dostać się do pompy i spowodować jej zablokowanie. Poważne uszkodzenie pompy może wymagać wymiany pompy.

Nie kręci się ani nie miesza
podkładka nie kręci się ani nie porusza Brak wirowania lub mieszania może wymagać dodatkowego zbadania. Najpierw upewnij się, że maszyna nie straciła równowagi.

Jeśli spróbujesz wyprać zbyt wiele ubrań na raz i nie są one odpowiednio rozłożone, Twoja pralka nie będzie się prawidłowo obracać. Spróbuj albo rozłożyć ładunek, albo podzielić go na mniejsze ładunki.

Innym potencjalnym winowajcą może być wadliwy przełącznik pokrywy. Aby to sprawdzić, podważ zatrzask blokujący (lub wykręć śruby), aby wyjąć przełącznik. Za pomocą multimetru sprawdź naprzemienną ciągłość i brak ciągłości, dotykając sond do złączy przełącznika. Jeśli nie widzisz tego odczytu, wymień całkowicie przełącznik.

Zużyty lub zepsuty pasek może uniemożliwić wirowanie lub poruszenie pralki, więc musisz wymienić wszystkie uszkodzone paski na nowe. Powinieneś również sprawdzić działanie koła pasowego.

Jeśli koło pasowe zostało zatarte, pasek pęknie. Będziesz musiał zwolnić lub wymienić koło pasowe, aby zapobiec przyszłym problemom.

Sprzęgło łączące silnik ze skrzynią biegów może również ulec zużyciu i spowodować, że kosz przestanie się obracać. W tym celu wystarczy prosta wymiana.

Poważniejsze problemy ze skrzynią biegów lub sprzęgłem należy pozostawić profesjonalistom, ponieważ mogą one prowadzić do bardziej złożonych i kosztownych napraw.

Wyciek wody
Jeśli Twoja pralka przecieka na podłodze, na pewno chcesz szybko znaleźć problem. Jeśli wycieka tylko podczas wirowania, prawdopodobnie pochodzi z węża spustowego.

Sprawdź, czy nie ma luźnych połączeń węży, stanu węża (pęknięcia lub uszkodzenia), zatkania lub niedrożności oraz połączenia z myjką. Jeśli zauważysz dodatkowe zużycie, będziesz musiał wymienić wąż. Prosta i sprawna naprawa agd w zasięgu twojego jednego klinięcia!

Należy również sprawdzić, czy węże do napełniania są zabezpieczone i w dobrym stanie. Nie dokręcaj zbyt mocno. Upewnij się również, że podczas wymiany węża użyto nowej gumowej podkładki, aby uniknąć dodatkowych nieszczelności.

Wewnątrz zaworu wlotowego wody może nagromadzić się rdza lub osady mineralne. Sprawdź, czy nie ma wycieków i w razie potrzeby wymień.

Jeśli masz podkładkę ładowaną od przodu, uszczelka drzwi może przeciekać. Jest to częsty obszar gromadzenia się brudu i woda może wyciekać. Należy dokładnie wyczyścić uszczelkę, aby wyeliminować ten problem.