Jak działa szambo?

Jak działa szambo?

Szamba betonowe są przeznaczone do osadzania i zatrzymywania odpadów stałych wytwarzanych z nieruchomości. Zwykle osiąga się to za pomocą kilku komór w zbiorniku i zastosowania trójników lub przegród. Szambo powinno wymagać opróżnienia tylko wtedy, gdy w zbiorniku nagromadziły się poziomy ciał stałych. Osadzona ciecz następnie spływa przez pole nasiąkania lub drenażu. Pole odwadniające jest przeznaczone do oczyszczania ścieków poprzez działanie naturalnie występujących bakterii. Bakterie beztlenowe zaczynają rozkładać materiał organiczny w ściekach. Aby proces ten przebiegał pomyślnie, szambo musi działać wydajnie, a podłoże swobodnie drenować. Następnie warstwa osadu złożonego z nieorganicznych ciał stałych i produktów ubocznych fermentacji bakteryjnej opada na dno. Podczas gdy warstwa szumowiny, złożona głównie z tłuszczów, smary i oleje unoszą się na wierzchu. Szambo działa jak osadnik. Smary i oleje unoszą się na powierzchnię. Cięższe ciała stałe opadają na dno. Następnie jest filtr, który zapobiega przedostawaniu się większości ciał stałych do rury wylotowej. Ścieki spływają do drenażu. Szambo drenażowe zapewnia duży obszar, na którym bakterie mogą się rozwijać, a oczyszczona woda może przedostawać się do gruntu. Otwory w odpływowej rurze szamba umożliwiają przedostawanie się ścieków do otaczającego żwiru. Żwir wokół rur umożliwia przepływ wody do gleby, a tlen dociera do bakterii. Bakterie tlenowe w żwirze i glebie uzupełniają rozkład odpadów. To wtedy czysta woda przedostaje się do wód gruntowych i warstwy wodonośnej. Następnie jest filtr, który zapobiega przedostawaniu się większości ciał stałych do rury wylotowej. Ścieki spływają do drenażu. Szambo drenażowe zapewnia duży obszar, na którym bakterie mogą się rozwijać, a oczyszczona woda może przedostawać się do gruntu. Otwory w odpływowej rurze szamba umożliwiają przedostawanie się ścieków do otaczającego żwiru. Żwir wokół rur umożliwia przepływ wody do gleby, a tlen dociera do bakterii. Bakterie tlenowe w żwirze i glebie uzupełniają rozkład odpadów. To wtedy czysta woda przedostaje się do wód gruntowych i warstwy wodonośnej. Następnie jest filtr, który zapobiega przedostawaniu się większości ciał stałych do rury wylotowej. Ścieki spływają do drenażu. Szambo drenażowe zapewnia duży obszar, na którym bakterie mogą się rozwijać, a oczyszczona woda może przedostawać się do gruntu. Otwory w odpływowej rurze szamba umożliwiają przedostawanie się ścieków do otaczającego żwiru. Żwir wokół rur umożliwia przepływ wody do gleby, a tlen dociera do bakterii. Bakterie tlenowe w żwirze i glebie uzupełniają rozkład odpadów. To wtedy czysta woda przedostaje się do wód gruntowych i warstwy wodonośnej. Żwir wokół rur umożliwia przepływ wody do gleby, a tlen dociera do bakterii. Bakterie tlenowe w żwirze i glebie uzupełniają rozkład odpadów. To wtedy czysta woda przedostaje się do wód gruntowych i warstwy wodonośnej. Żwir wokół rur umożliwia przepływ wody do gleby, a tlen dociera do bakterii. Bakterie tlenowe w żwirze i glebie uzupełniają rozkład odpadów. To wtedy czysta woda przedostaje się do wód gruntowych i warstwy wodonośnej.