Jak często należy serwisować mój system szamb?

Jak często należy serwisować mój system szamb?

Wytyczne dotyczące zdrowego systemu septycznego

Działamy w branży septycznej od ponad dekady iw tym czasie przepompowaliśmy setki szamb w regionie Wrocławia, wiele więcej niż raz! Jedno z najczęstszych pytań, jakie otrzymujemy na temat systemów septycznych, brzmi po prostu: „Jak często muszę odpompowywać mój zbiornik?” W przypadku niektórych właścicieli domów odpowiedź jest dla Ciebie zdeterminowana – często jest to wymagane w Twoim mieście.

Jeśli twoje miasto nie ma nakazu pompowania, może być trudno śledzić, jak często twój zbiornik powinien być opróżniany lub kiedy ostatnio go czyściłeś. (W końcu jest powód tych septycznych rozporządzeń!) Więc jeśli mieszkasz w miejscu, w którym nie ma regulacji odpompowywania co tyle lat, zanotuj: ważne jest, aby zbiornik był wypompowywany co 2-3 lata.

Przy ustalaniu, jak często należy czyścić zbiornik, należy wziąć pod uwagę dwa główne czynniki.

1. Ile galonów mieści twój szambo?

2. Ile osób jest w twoim gospodarstwie domowym?

Poniżej znajduje się wykres, który pokazuje, jak często należy przepompowywać szambo w oparciu o te dwa czynniki. Ważne jest jednak, aby wziąć pod uwagę takie rzeczy jak:

  • Czy masz wywóz śmieci, czy nie
  • Ile wody zużywa Twoja rodzina (prysznice, pranie, kąpiele, pranie elektryczne, sprzątanie, malowanie itp.)
  • Jakie rzeczy regularnie spłukujesz – chusteczki dla niemowląt, farby lub smary, produkty dla kobiet, ręczniki papierowe itp.

Jeśli nie masz pewności co do wielkości szamba, oto ogólna zasada — większość szamba opiera się na liczbie sypialni w Twoim domu. Jeśli twój dom ma 3 sypialnie, najprawdopodobniej masz zbiornik o pojemności 1000 galonów; 4-5 sypialni to zazwyczaj zbiornik o pojemności 1500 galonów. Starsze domy mają mniejsze szamba, więc jeśli Twój dom został zbudowany przed latami 80-tymi, konieczne może być częstsze opróżnianie zbiornika.

Nadal nie jestem pewien? Poproś jednego z naszych techników o podanie rozmiaru i lokalizacji zbiornika podczas następnej wizyty serwisowej septyki w PolsceChętnie zaznaczymy dla Ciebie rzeczy, dzięki czemu masz septyczny „plan”, który możesz dodać do dokumentacji swojego domu. Możesz użyć tego jako miejsca do zapisywania dat usług i śledzenia wszelkich pojawiających się problemów.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego szamba, aby zapewnić płynne spłukiwanie, jest przestrzeganie harmonogramu pompowania szamba i opróżnianie go co 2-4 lata. Nigdy nie przechodź dłużej niż 5 lat bez pompowania szamba, a Twój system septyczny Ci podziękuje! Jeśli zastosujesz się do tych ogólnych wskazówek, twój system septyczny będzie działał prawidłowo przez wiele lat. Gotowy do zaplanowania następnej usługi septycznej? Zadzwoń do nas już dziś.