Ergonomia pilarki spalinowej Stihl

Ergonomia pilarki spalinowej Stihl

Balansować

Podczas gdy wygoda i wrażenia dotykowe każdego narzędzia pozostają subiektywne, niektóre projekty są po prostu lepsze od innych. Większość profesjonalistów i doświadczonych właścicieli domów może dostrzec różnicę. Lepiej zaprojektowane pilarki łańcuchowe mogą po prostu zapewnić lepsze wrażenia użytkownika zarówno profesjonalistom, jak i właścicielom domów.

Jeśli chodzi o pilarki, Stihl sklep internetowy zdobył swoją reputację, tworząc potężne pilarki, które są dobrze wyważone. Solidna pilarka łańcuchowa powinna ciąć prosto bez wywoływania ruchu skręcającego i nie powinna nadmiernie obciążać przedniego uchwytu ani tylnej dłoni podczas użytkowania. Podczas ścinania większych drzew obracanie pilarki na kolcach powinno być bezproblemowe.

Ciężka piła z przodu jest dopuszczalna, ale ciężka piła z tyłu podnosi koniec tnący piły w Twoją stronę. Wymaga to więcej pracy zarówno w zakresie użytkowania, jak i bezpiecznego przenoszenia.

Uchwyty

Piły łańcuchowe z grubszymi uchwytami są generalnie wygodniejsze w trzymaniu podczas użytkowania, ponieważ szerokie, zaokrąglone krawędzie uchwytów zapewniają bardziej miękką powierzchnię styku dłoni. Gumowe powierzchnie uchwytów również poprawiają komfort i przyczepność.

Co ciekawe, chwyt w profesjonalnych pilarkach Stihl, Husqvarna i Echo jest dość podobny. Husqvarna ma niewielką lub żadną gumową nakładkę na uchwycie, podczas gdy Echo ma teksturowany plastik. Stihl ma trochę overmold z tyłu rękojeści, co jest fajną cechą.

Zarówno pilarka spalinowa Stihl, jak i Husqvarna mają ogranicznik, który zapobiega przesuwaniu się użytkownika w oddzielonej części uchwytu, w której znajduje się kontrola wibracji.

pilarki spalinowe Stihl

Komfort wyzwalania

Profesjonalne wyzwalacze piły łańcuchowej są zazwyczaj wystarczająco duże, aby pomieścić dwa palce. Niektóre posiadają wydłużony spust z dodatkowym miejscem na wygodny chwyt. Najwygodniejsze spusty składają się równo z uchwytem, a nie pozostają uniesione po aktywacji.

Waga

Sucha masa jakie mają najlepsze profesjonalne pilarki spalinowe Stihl może wahać się od minimum 6 funtów do maksymalnie 16 funtów lub więcej. W rzeczywistości ogólne wyważenie piły jest ważniejsze niż waga, ponieważ pełny ciężar jest zauważalny tylko podczas przenoszenia narzędzia.

NAJLEPSZA PILARKA ŁAŃCUCHOWA STIHL W KOMPLECIE – NASZA WYBÓR

Stihl MS 261 C-M Chainsaw (również najlepsza pilarka Stihl za te pieniądze)
Pilarka Stihl MS 261 C-M
Pilarka łańcuchowa Stihl MS 261 C-M jest produkowana w Stanach Zjednoczonych i charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa i niską emisją spalin, podobnie jak model MS 261. Posiada również system zarządzania silnikiem M-Tronic, który wykorzystuje mały komputer do dokonywania regulacji w locie. Na przykład automatycznie dostosowuje mieszankę paliwową w oparciu o czynniki takie jak wysokość nad poziomem morza, temperatura i jakość paliwa. Kompensuje nawet brak powietrza spowodowany brudnymi filtrami powietrza. Kiedy testowaliśmy MS 261 C-M, wykonał ponadprzeciętną pracę, utrzymując prędkość łańcucha – nawet gdy filtr powietrza był prawie zatkany.

Ta mocna i niezawodna piła poradzi sobie z różnymi zadaniami związanymi ze ścinaniem, okrzesywaniem i innymi zadaniami związanymi z cięciem drewna dzięki opcjom prowadnic o długości od 16 do 20 cali. Możesz kupić Stihl MS 261 za mniej niż 3000 zł – doskonała wartość w stosunku do wydajności, którą zapewnia.