8 rodzajów gwoździarek, które powinieneś znać i jak ich używać

8 rodzajów gwoździarek, które powinieneś znać i jak ich używać

Niezależnie od tego, czy chcesz dodać zakładkę , zainstalować wykończenie, czy zająć się jednym z setek innych projektów stolarskich, pistolet do gwoździ (zwany również „gwoździarką”) przyspieszy projekt i poprawi spójność gwoździ. Nie bagatelizujemy roli młotka i gwoździa, ale im szybciej ukończysz projekt, tym szybciej możesz przejść do następnego — lub cieszyć się małą przerwą na rekreację i relaks.

Pistolety do gwoździ są zasilane energią elektryczną, sprężonym powietrzem lub gazem palnym i, podobnie jak wiele innych elektronarzędzi, mogą być niebezpieczne , jeśli są używane niewłaściwie. Jeśli jesteś nowy w tego typu narzędziu, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie i prawidłowo używać gwoździarki. Sklep z narzędziami Wbijaj zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą gwoździarek, zszywaczy, sztyfciarek.

Części pistoletu do gwoździ

Aby pistolet do gwoździ działał prawidłowo i bezpiecznie, ma wiele ruchomych części. Poniżej znajduje się przewodnik po niektórych częściach pistoletu do gwoździ i ich funkcjach.

  • Nos : w tym miejscu gwóźdź wystrzeliwuje z pistoletu. Większość pistoletów do gwoździ ma na nosie mechanizmy zabezpieczające, które zapobiegają odpaleniu pistoletu, chyba że nos jest dociśnięty do powierzchni.
  • Magazynek : Jest to część pistoletu do gwoździ, która utrzymuje i zasila gwoździe. Posiada sprężynowy zatrzask na spodzie do otwierania magazynka.
  • Spust : To przełącznik uruchamiany palcem, który odpala gwoździe. W większości przypadków spust będzie działał tylko wtedy, gdy przełącznik nosowy jest wciśnięty.
  • Złączka pneumatyczna : ta złączka to port w dolnej części uchwytu, do którego użytkownik podłącza wąż powietrza.
  • Otwór wylotowy : Miejsce, w którym powietrze uchodzi z pistoletu do gwoździ za każdym razem, gdy wystrzeliwuje on gwóźdź.

8 rodzajów gwoździarek do poznania

Podobnie jak większość narzędzi, pistolety do gwoździ są dostępne w kilku odmianach, z których każda ma określone zadanie do wykonania. Narzędzia te różnią się wielkością, mocą, a nawet rodzajem mocowanych elementów złącznych, więc należy wybrać odpowiedni do danego zadania.

1. Kadrowanie pistoletów do gwoździ

Gwoździarki do oprawek są przeznaczone do ciężkich projektów budowlanych, takich jak budowanie ścian i mocowanie poszycia ze sklejki do konstrukcji. Są dostępne w różnych rozmiarach, ale większość strzela gwoździami o długości od 2½ do 3½ cala. Posiadają proste magazynki na gwoździe w sztyfcie oraz beczkowate na gwoździe łączone. Gwoździarki do oprawek są również dostępne z „trybami wbijania”, które umożliwiają użytkownikowi przytrzymanie spustu i uderzanie dziobem gwoździarki o powierzchnię w celu szybszego wbijania gwoździ. Legendarny pistolet do gwoździ Metabo HPT jest ulubieńcem profesjonalistów dzięki dużemu magazynkowi, niewielkiej wadze i wysokiej jakości konstrukcji. Zobacz także sztyfciarki w ofercie naszego sklepu.

2. Dachowe pistolety do gwoździ

Pistolety do gwoździ dachowych służą do szybkiej i wydajnej pracy bez uszkadzania nowych gontów. Te pistolety do gwoździ mają duże, szerokie noski, które dekarze mogą uderzać o gonty bez ich wgniatania i mogą strzelać gwoździami z główkami na tyle dużymi, że nie przebiją gontu. Są bardziej kompaktowe i lżejsze niż gwoździarki do oprawek, a wystrzeliwane gwoździe są zwykle stosunkowo krótkie. Mają jednak prawie wyłącznie magazynki w kształcie beczki, ponieważ muszą pomieścić dużo gwoździ.