Aktualności

NFZ WRAZ Z KM PSP KALISZ ZACHĘCAJĄ DO SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19

  • Aktualności

Zgodnie z danymi jakie przekazuje Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Poznaniu w Wielkopolsce w pełni chronionych przeciw ciężkiemu przebiegowi COVID-19 jest obecnie prawie 55 proc. osób (dane z baz Centrum e-Zdrowia na 21 października). Nasze województwo wciąż jest pod tym względem na drugim miejscu w Polsce, ustępując jedynie Mazowszu (z poziomem zaszczepienia bliskim 58 proc.). Alarmujący jest fakt, że tempo szczepień spadło na tyle, że w ciągu miesiąca liczba osób w pełni zaszczepionych w Wielkopolsce wzrosła o niecałe 2 punkty procentowe. Najniższy poziom ochrony przeciw COVID-19 niezmiennie notujemy w powiatach: kaliskim (43,5 proc.), ostrzeszowskim (45,7 proc.) i kolskim (46 proc.). Biorąc pod uwagę tak niskie wyniki Wielkopolski Oddział NFZ dzięki współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu przygotował spot wideo promujący akcję #Szczepimysię.

Materiały

FILM MOŻNA ZOBACZYĆ KLIKAJĄC NA TEN LINK