Aktualności

V Rajd Rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej !

  • Aktualności

Kontynuując tradycje organizowania rajdów Aglomeracyjnych, dnia 18 września 2021 roku Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Miasto Kalisz organizują V Rajd Rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Celem V Rajdu Rowerowego po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej jest zachęcenie mieszkańców całej Aglomeracji do aktywniejszego spędzania czasu oraz promocja zdrowszego stylu życia poprzez wybór bardziej ekologicznego środka transportu, jakim jest rower.

Około 50-cio kilometrowa trasa rajdu przebiegać będzie między innymi przez Miasto Kalisz, Gminę Gołuchów oraz Gminę Blizanów zgodnie z mapą stanowiącą załącznik do niniejszego pisma. Wybrana trasa prowadzi m. in. przez ścieżki rowerowe sfinansowane ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Strategii ZIT dla rozwoju AKO. Organizowany rajd będzie okazją do promocji wybudowanych ścieżek rowerowych podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Termin V Rajdu Rowerowego po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej:

18 września 2021 roku
START godz. 10:00, Główny Rynek 20, Kalisz.
META godz. 14.30, ROD Majków, Kalisz.

(Więcej informacji…)