Aktualności

Pierwsze serce z nakrętkami przekazane dla Jagody z Sobiesęk Drugich

  • Aktualności

Wójt Gminy Szczytniki przekazał nakrętki z serca znajdującego się pod Urzędem Gminy dla małej Jagody, która choruje na Spinal Muscular Atrophy, w skrócie SMA. To choroba, która powoduje zanik mięśni. Jagoda ma niespełna roczek, walczy z podstępną chorobą. Potrzebny jest lek, który uratuje jej życie! Koszt leku to, 9,5 miliona złotych i dostępny jest w USA. Nakrętki zostaną sprzedane, a uzyskane pieniądze będą przeznaczone na ten lek.

Zbiórka pieniędzy zostanie przeprowadzona, również podczas Dożynek Gminno – Parafialnych przy placu OSP Szczytniki 22 sierpnia 2021r.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców o dostarczanie nakrętek do serduszka znajdującego się pod Urzędem Gminy. Nakrętki będą przekazywane dla Jagody do momentu zebrania pełnej kwoty.

Magdalena Ziółkowska