Aktualności

Zbiórka krwi i festyn rodzinny w Szczytnikach

  • Aktualności

Krew jest tym elementem naszego życia, którym możemy podzielić się  z innymi mając świadomość, że ratujemy komuś życie. Jednak cały czas jest to „towar deficytowy”. Dlatego bardzo popularne w ostatnim czasie stały się gminne akcje poboru krwi. I tak też się stało, już po raz czwarty w  Gminie Szczytniki. W niedzielę 20 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Szczytnikach od godzin porannych rozpoczęła się akcja poboru krwi, tym razem jednak połączona z festynem rodzinnym.

Po raz pierwszy po zniesieniu części restrykcji pandemicznych, była to okazja do spotkania rodzinnego w plenerze. Podczas gdy rodzice mieli okazję w szkole włączyć się w akcję i oddać krew, dzieci mogły uczestniczyć na boisku szkoły w zabawach i konkursach z grupą animatorów, ścigać się na specjalnym dmuchanym mega-torze przeszkód, czy też spróbować swojej celności oddanych strzałów w piłkę nożną na ogromnym dmuchanym kole celnościowym. Podczas zabaw przekazano także uczestnikom upominki ufundowane przez Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Całości festynowej zabawy dopełniły występy artystyczne na scenie, w których zaprezentowały się grupy taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury oraz dzieci z Przedszkola w Szczytnikach prezentujące między innymi układy taneczne do walca i poloneza.

Na zakończenie festynu na boisku Orlika odbył się kolejny już gminny mecz piłkarski, gdzie młodzież z orlikowych klubów podejmowała gminnych Oldboy-ów – a wśród nich Przewodniczący Rady Gminy i radni gminy, Sekretarz Gminy oraz strażacy z jednostek OSP. Pierwszego podania piłki rozpoczynającego mecz dokonał natomiast Wójt Gminy Marek Albrecht aktywnie dopingujący swoją drużynę już w dalszej części meczu. Samo piłkarskie spotkanie miało niezwykle emocjonujący i wyrównany przebieg z lekką przewagą po stronie młodzieży, która także zwyciężyła w meczu.

Najważniejszą wiadomością tego dnia była jednak informacje, że podczas Akcji Poboru i festynu udało się zebrać 14,4 litrów krwi od 32 krwiodawców. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział mieszkańcom naszej gminy.

Mariusz Janiak