Aktualności

SadziMY w Tymieńcu

  • Aktualności

10 października, w Światowym Dniu Drzewa, mieszkańcy wsi Tymieniec włączyli się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i obsadzili klonami działkę wokół dawnej szkoły, a dzisiaj świetlicy wiejskiej. Inicjatorkami posadzenia drzew w Tymieńcu były Katarzyna Błaszczyk, Monika Haładyn oraz Magdalena Zdrowicka-Wawrzyniak. Z Nadleśnictwa Kalisz udało się pozyskać 30 czteroletnich klonów, pozostałą część drzew przekazał Urząd Gminy w Szczytnikach.

W sadzeniu drzew mógł wziąć udział każdy chętny. Kilkunastu dorosłych i grono najmłodszych mieszkańców Tymieńca posadziło 80 klonów. Pozostałe sadzonki zostały rozdysponowane do prywatnych nasadzeń. Aura nie ułatwiała pracy, ale z racji warunków wszystkie sadzonki zostały podlane dwukrotnie.  

Przedsięwzięcie zakończyło się wspólnym ogniskiem. Dzieci odebrały upominki od Starostwa Powiatowego w Kaliszu, które patronuje wszelkim przedsięwzięciom proekologicznym w powiecie.

Magdalena Zdrowicka-Wawrzyniak