Aktualności

I Akcja poboru krwi w Szczytnikach

  • Aktualności

19,350 litrów bezcennego leku udało się zebrać w trakcie niedzielnej akcji poboru krwi w Szczytnikach. Akcja zorganizowana była dla mieszkanki Błaszek Adriany Sibińskiej, która zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Ogromnie dziękujemy wszystkim z gminy Szczytniki oraz z gminy Błaszki, którzy oddali krew. Łącznie do oddania zarejestrowało się 48 osób. Ostatecznie krew pobrano od 43 ochotników, w tym od 13 osób po raz pierwszy w życiu.

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną, w trakcie poboru, konieczne było wprowadzenie dodatkowego rygoru sanitarnego.

Wydarzenie zorganizowała: Gmina Szczytniki, OSP Szczytniki, ZS w Szczytnikach, PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Wszystkim składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania i zapraszamy do kolejnych zbiorek krwi, które na pewno zorganizujemy.

Podczas akcji poboru krwi zostało rozdanych ponad 250 sztuk darmowych drzewek  ,,KLON” przeznaczonych przez Nadleśnictwo Kalisz – na poczet Ogólnopolskiej Akcji Sadzenia Drzew sadziMY 2020.

Magdalena Ziółkowska