Aktualności

APEL O GODNE UCZCZENIE 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II W GMINIE SZCZYTNIKI

  • Aktualności

Szanowni Państwo!

Z okazji przypadającej w tym roku, w dniu 18 maja, setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka, zwracam się z wielką prośbą o wywieszenie w tym dniu przy każdym domu flagi państwowej lub papieskiej, a także w miarę możliwości o wykonanie w oknie domu okolicznościowej dekoracji.

Taką samą prośbę kieruję do wszystkich naszych Zespołów Szkół, a także do pozostałych jednostek i placówek gminnych.  

Zachęcam również do włączenia się w kolejną inicjatywę ze strony społeczności Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Marchwaczu, polegającą na  odśpiewaniu, lub chociażby wysłuchaniu , w każdym domu „Barki” – ulubionej pieśni Papieża Polaka.  

Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem i Papieżem, rozsławił imię Polski na całym świecie. Winni więc jesteśmy mu swoją ogromną wdzięczność, szacunek i zaufanie; a także oddanie czci jako największemu z Polaków w całej  historii naszego narodu.

Niech te wszystkie nasze z serca płynące czyny, podjęte z okazji setnej rocznicy urodzin  Papieża Polaka, przyniosą nam szczerą radość i poczucie prawdziwej gminnej wspólnoty, nad którą z pewnością czuwa i będzie czuwać nasz wyjątkowy rodak – Jan Paweł II.

Wójt Gminy Szczytniki

Marek Albrecht