Aktualności

Gminny Dzień Kobiet

  • Aktualności

Patrząc na licznie zgromadzoną publiczność oraz obserwując reakcje na całość programu przygotowanego na tegoroczny Gminny Dzień Kobiet można stwierdzić jedno – niech żałują Ci,  którzy nie dotarli na wspólną zabawę mieszkanek gminy Szczytniki.

Organizatorzy: Wójt Gminy Szczytniki,  GOK w Szczytnikach i strażacy z OSP w Radliczycach przy wybitnej pomocy strażaków z OSP w Krowicy  przygotowali dla naszych pięknych, wystrojonych i „wyposażonych” w dobry humor  Pań bogaty i atrakcyjny program. O fantastyczne pyszne słodkie przekąski i napoje zadbała natomiast świeżo zawiązana i rozpoczynająca aktywną działalność gminną i sołecką grupa „Krowiczanki” KGW w Krowicy Zawodniej.

Ponad 200 kobiet aktywnie działających na terenie gminy Szczytniki z Kół Gospodyń Wiejskich, sołectw,  urzędu gminy i podległych jednostek oraz gminnych szkół przywitali główni organizatorzy Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht, Przewodniczący Rady Gminy Bogdan Augustyniak oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mariusz Janiak. Oczywiście poza specjalnymi życzeniami nie zabrakło i wspólnego toastu za pomyślność wszystkich Pań. A symboliczną lamkę szampana dla wszystkich gości osobiście i prywatnie sponsorował Wójt Gminy Marek Albrecht.

Po tym uroczystym powitaniu rozpoczęła się na dobre zabawa i jak przystało na ostatnią niedzielę karnawału prawie od pierwszych dźwięków muzycznych Panie roztańczone ruszyły pod scenę.

A o program artystyczny zadbali tradycyjnie już „Kapela Złote Kłosy” w  męskiej obsadzie i „Kapela Biesiadna Dysonans” z naszej gminy oraz goście specjalni – najlepsza grupa biesiady śląskiej – Mirek Jędrowski Show owacyjnie przyjęta i żegnana w Radliczycach po kilkukrotnym bisie. I zdecydowanie gdyby nie fakt, że po północy rozpoczynał się już poniedziałek i trzeba było rano wrócić do pracy i obowiązków, Panie z pewnością bawiłyby się i wspólnie śpiewały z Kapelą Dysonans do godzin porannych.

Podczas całej imprezy Paniom usługiwali doskonale sobie radząc z podawaniem kawy, herbaty i wszelkich innych trunków strażacy z OSP w Radliczycach i Krowicy, za co w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy. Podobnie jak wspominanym już Paniom z KGW w Krowicy Zawodniej za doskonałe wypieki.

Wielka dawka humoru i zabawy jakie przygotowali organizatorzy widoczna była na twarzach wszystkich uczestniczek wychodzących ze spotkania i tego by ten humor dopisywał przez wszystkie kolejne 12 miesięcy do następnego spotkania z całego serca Wam życzmy piękne Panie.

Gminny dzień Kobiet został zorganizowany ze środków Gminy Szczytniki – Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach.

Mariusz Janiak