Aktualności

Artystyczne Warsztaty Świąteczne dla dzieci w Stawie

  • Aktualności

W czwartek 5 grudnia odbyły się pierwsze po remoncie budynku świetlicy wiejskiej w Stawie zajęcia artystyczno – kreatywne dla dzieci i młodzieży organizowane przez GOK we współpracy z OSP i sołectwem w Stawie.

Uczestnicy przy specjalnej pomocy fantastycznej instruktorki nauczycielki z Kalisza Pani Leny mieli okazję poznać i stworzyć kartki świąteczne, małe ozdobne choinki, dekoracje wszystko co może ubarwić wigilijny i świąteczny stół. Zapału i chęci  nie brakowało, a najmłodsi tak mocno zaangażowali się w świąteczne tworzenie, że umówili się z instruktorką i organizatorami na kolejne spotkanie przedświąteczne w kolejny czwartek 12 grudnia także o 16.00 by tworzyć kolejne ozdoby i stroiki świąteczne. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla kolejnych zainteresowanych. Jeśli chcielibyście zaskoczyć rodzinę podczas świat waszymi ozdobami to zapraszamy. Trzeba jednak zgłosić swój udział telefonicznie w GOKu by zagwarantować sobie miejsce przy stole pracy. Planowane są kolejne cykliczne warsztaty sztuk plastyczno-kreatywnych w Stawie w styczniu jeśli będą zainteresowani udziałem. W poniedziałek także w świetlicy w Stawie rozpoczną się natomiast zajęcia teatralne z instruktorem i nauczycielem Rafałem Paczkowskim, kto jeszcze chętny by dołączyć do trupy aktorskiej zapraszamy w poniedziałek 9 grudnia o 17.00.

Zajęcia i warsztaty organizowane przez GOK to kolejne działania realizowane w wyremontowanym budynku świetlicy wiejskiej w Stawie na który to remont  środki zewnętrzne pozyskała Gmina Szczytniki. Teraz, gdy świetlica jest już gotowa do użytkowania wiele zależy od inicjatywy samych mieszkańców, by sale należycie wykorzystać na potrzeby społeczności. Odbywają się już tam spotkania sołeckie i koła KGW oraz regularne próby Orkiestry Dętej OSP w Stawie. A w nowym roku także wernisaże, koncerty i warsztaty kulinarne.

Mariusz Janiak